Yemek odanızda kendinizi huzurlu hissedebilmeniz için ortamdaki enerji ferahlatıcı olmalı. Bunun için de mobilyaların yerleşiminden tutun da seçilen perdeler dahi önemlidir.

Yemek Odası Dekorasyonunda Renklerin Önemi

Keyifli akşam yemeklerinin, dostlarla paylaşılan kıymetli anların adresidir sofralar. Ailenizle ve ailenizle zaman geçirdiğiniz yemek odası dekorasyonu bakımından estetik olmalıdır. Böylelikle evinizde verdiğiniz davetler daha da güzel ve huzurlu geçer. Yemek yenilen alanlarda kullanılması uygun olan bazı renkler vardır.

Yemek Odası Dekorasyonunda Renklerin Önemi

Yemek odanızda kendinizi huzurlu hissedebilmeniz için ortamdaki enerji ferahlatıcı olmalı. Bunun için de mobilyaların yerleşiminden tutun da seçilen perdeler dahi önemlidir. Seçtiğiniz yemek masası ve sandalyelerinin boyutlarının odaya uygun olmasına dikkat edin. Odanın tamamını kaplamamalılar. Kalabalık bir aileniz varsa ya da çok misafir ağırlıyorsanız açıldığında büyüyen masalardan seçebilirsiniz. Bu sayede hem misafirleriniz geldiğinde rahat edersiniz hem de normalde çok yer işgal etmez. Boyutlarla ilgili aşamadan sonra odaya ekleyebileceğiniz konsol, lambader ve bitkiler gibi detaylara geçebilirsiniz.
Yemek odanızda koyu renkler kullanmak istemeniz gayet doğal. Genelde daha açık renkler tavsiye ediliyor. Ancak siz koyu renklerle dekorasyon yapmak istiyorsanız, ortamdaki renkleri dengelemek için aydınlatmaya daha fazla önem verebilirsiniz. Örneğin duvarlarınızda koyu renkler kullandıysanız yemek odanızı açık renklerde seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra ortama iştah açtığı bilinen turuncu ve sarı gibi renklerden aksesuarlar eklemeyi de unutmayın. Bu renkleri isterseniz konsolunuzun üzerindeki aksesuarlarda isterseniz perdelerinizde kullanın. Seçim size kalmış.

ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN